Okulumuz Hakkında

Şenoba Mevlana İlkokulu
Ayyıldız Mh. Sağlık Ocağı üstü Şenoba Beldesi ULUDERE/ŞIRNAK
05378514323
0
https://senobamevlana.meb.k12.tr
 Fotoğrafı

VİZYON

Okulumuzda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul ederek;öğrenme için her türlü fırsatı vererek öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetişmelerini, hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını sağlayarak; ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

MİSYONUMUZ Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan , başkaları ,ile iyi ilişkiler kuran,iş birliği içinde çalışabilen, biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için varız. Öğrencilerimizin bir bütün olarak zihinsel, duygusal, bedensel potansiyellerini tüm insanlık için sağlıklı kullanabilen; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan; diline kültürüne, bayrağına, vatanına değer vermeyi ve bunları korumayı ilke edinen demokratik, çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak için varız.

BAŞARILAR

Öğretmen :8
Öğrenci :122
Derslik :13
Kütüphane :1
Kütüphane Kitap Sayısı :900
Öğretim Şekli :Tekli Öğretim

Öğretim Şekli

Tekli Öğretim

Ders Başlama ve Bitiş

08:30 - 15:20 (11:40 - 13:00 Öğle Arası)

YABANCIDIL

Isınma Şekli

Kalorifer

Servis Bilgisi

Bağlantı

Yok

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık

Şenoba Beldesi Uludere ilçesine bağlı olup İl merkezine uzaklığı 38 km.dir. İlçeye ise 15 km mesafededir.

Yerleşim Yeri Bilgisi

Yüzölçümü 25 km. kare olan Şenoba, Irak ile 16 km. sınıra sahiptir. Doğuda Uludere ilçesi, Batısında Şırnak ili ve Silopi ilçesi, Kuzeyinde Beytüşşebap ilçesi, Güneyinde Irak toprakları bulunmaktadır. Coğrafi olarak dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İklimi genellikle karasaldır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır.

Sportif Etkinlikler

Bilimsel Etkinlikler

Proje Çalışmaları